O katalogu

18.02.2013

Katalog istnieje od kilku lat, jednak obecnie zmienił swoją formę. Wszystkie osoby, które posiadały swoje strony we wcześniejszej bazie, proszone są o ponowne dodanie swoich witryn. Stary skrypt zmieniłem, gdyż nie był on odporny na spam i codziennie dodawarki wrzucały mi do niego po kilkadziesiąt opisów ze spamem. Przepraszam za utrudnienia.

W katalogu publikujemy jedynie strony o tematyce związanej z grą w szachy. Przyjmujemy jedynie wartościowe strony, które zostały stworzone dla czytelnika, a nie pod robota wyszukiwarek. Witryny o niskiej wartości merytorycznej, tak zwane zaplecza, strony w budowie itp. nie będą przyjmowane.

Katalog powstał w celu promocji wartościowych stron szachowych, a nie w celu umożliwienia pozycjonowania. Linki w katalogu są i będą z parametrem „dofollow”, dlatego katalog ma dużą wartość SEO, jednak bardzo proszę nie traktować tej strony jako kolejnego miejsca do umieszczenia darmowego hiperłącza. Bardziej zależy mi na stworzeniu wartościowego serwisu, na którym będzie można odnaleźć atrakcyjne dla czytelnika witryny.

Proszę o przeczytanie regulaminu oraz instrukcji dodawania strony do katalogu. W celu uniknięcia spamu zrezygnowałem z możliwości rejestracji i wszystkie opisy redaguję własnoręcznie. Katalog jest zadbany i moderowany.